Tak Potrafię
WYBIERZ CENTRUM
AKTUALNOŚCI
08
11.2018
 
DARMOWY BILET KOLEJOWY NA PODRÓŻ PO EUROPIE DLA 18.LATKÓW

 

Masz ukończone 18 lat? Jesteś gotów na spotkanie z przygodą? Jeśli tak, szykuj się do drogi. W ramach inicjatywy DiscoverEU Unia Europejska oferuje młodym ludziom możliwość odbycia podróży po Europie. 

 

W czerwcu 2018 r. odbyła się pierwsza runda konkursu, do udziału w której zgłosiło się 100 480 osób i w której bilety wygrało co najmniej 15 tys. osób.

 

drugiej rundzie konkursu, która potrwa od czwartku 29 listopada, godz. 12:00 (czasu środkowoeuropejskiego), do wtorku 11 grudnia, godz. 12:00 (czasu środkowoeuropejskiego)co najmniej 12 tys. młodych osób będzie mogło wygrać bilety na podróż po Europie.

 

Większość trasy laureaci pokonają koleją – dzięki temu odwiedzą najróżniejsze miasta i zobaczą zapierające dech w piersiach krajobrazy.

 

Aby laureaci konkursu mogli dotrzeć do najdalszych zakątków Europy, bilet umożliwia im także podróż innymi środkami transportu, np. autobusem czy promem. W wyjątkowych przypadkach, gdy żadne inne środki transportu nie będą dostępne, dozwolona będzie podróż samolotem. Dzięki temu w konkursie mogą wziąć udział również młodzi ludzie mieszkający na obszarach oddalonych i wyspach.

 

Dziedzictwo kulturowe Europy cechuje ogromna różnorodność. Możesz na przykład odwiedzić jedną z Europejskich Stolic Kultury (czy wiesz, które dwa miasta w tym roku noszą ten tytuł?). Możesz też wybrać się na jeden z wielu festiwali lub wziąć udział w innych wydarzeniach kulturalnych. A może wolisz zwiedzać muzea albo wędrować po rezerwatach przyrody? W Europie jest tyle ciekawych miejsc!

 

To może być okazja do tego, by odkrywać zalety swobodnego przemieszczania się po Europie, poznać jej różnorodność i bogactwo kulturowe, zawrzeć nowe znajomości, a co za tym idzie – lepiej poznać siebie samego.

 

Szczegółowe informacje są dostępne na Europejskim Portalu Młodzieżowym: https://europa.eu/youth/discovereu_pl 

 

Źródło: www.eurodesk.pl 

« powrót

 

Zapraszamy do udziału w Projekcie AS: aktywnie – społecznie

 

Życzenia - Wielkanoc 2019

 

Już 10 grudnia w Muzeum Lotnictwa w Krakowie odbędzie się konferencja "Usługi rozwojowe dla przedsiębiorców".

 


ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU
Powered by NEGON